Malzeme performans testi

Kavramsal araştırmalar sonucunda çalışma koşulları ve kapasiteleri sektörlere göre farklılık gösteren hidrolik sistemlerde kullanılan basınç hattı pompaları, endüstride talep edilen kapasiteleri kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Patlama basıncı, yorulma basıncı, akış karakteristikleri, sızıntı testi ve emniyet valfi basıncı testlerinden oluşan çalışma koşullarının uluslararası standartlara göre test edilmesi, pompanın performansının tespit edilmesi amacı ile önem taşımaktadır.

Hidrolik sistemlerin basınç hatlarında yüksek basınç düşümü istenmeyen bir durumdur ve minimum basınç düşümü göz önüne alınarak sistemler tasarlanmaktadır. Bu nedenle basınç hattında oluşan basınç kayıplarının da minimum düzeyde olması istenmektedir. Basınç hatlarında genel olarak basınç kaybı oluşturan iki hidrolik ekipman tipi bulunmaktadır. Bunlar hidrolik valfler ve hidrolik pompalardır.

Hidrolik pompalar boyutsal ve işlevsel olarak basınç hattındaki basıncın kaybolmasına neden olurlar.

Bu nedenle pompanın akış karakteristiklerinin uluslararası standart testlere göre belirlenmesi gerekmektedir. Testler ISO 3968 kapsamında yapılmakta ve debiye karşı oluşan fark basıncı değerlendirilmektedir. Test sonuçları standart rapor şablonuna göre
hazırlanmakta ve grafiksel olarak incelenmektedir.

Telif Hakkı © 2021 ARGE HİDROLİK PNÖMATİK-KENAN TÜRKGELDİ Tüm hakları saklıdır.

http://www.argehidrolik.com

UYGULAMA ALANLARI
  • Demir çelik
  • İnşaat Mühendisliği
  • Denizcilik sektörü
  • Endüstriyel
  • Araç üstü Mobil
  • Savunma Sanayii
YAPTIĞIMIZ İŞLERİ TAKİP EDİN